Viac ako 75 hodín 3D kurzu - všetko čo potrebujete vedieť, aby ste začali kariéru v CG svete

Čomu sa budeme venovať?

Počas kurzu vám poskytnem všetky dôležité informácie a budem k dispozícií kedykoľvek to budete potrebovať. Po skončení kurzu vám garantujem pokročilé schopnosti v niekoľkých aplikáciách.

Screen04

Autodesk Maya

Modelovanie je základ. Treba vedieť dodržiavať nepísané pravidlá a hlavne: byť efektívny. Dám si záležať, aby každý odchádzal z kurzu ako sebavedomý modelér.

1025152-fbximportmaterialgroupv01

Mari a Substance Designer

Vedieť ako pracovať s textúrami a shadermi je základ pre ďalšie rozvíjanie v CG. Pozrieme sa na súčasné štandardy.

squier

Arnold a V-ray

Prevediem vás tvorbou realistických shaderov, optimalizovaním renderovania v obidvoch najpoužívanejších renderovacích aplikáciách na trhu.

Kurz prebieha vo forme videí, ku ktorým dostanete špeciálny prístup iba vy a vo forme osobných stretnutí, kde budete všetci pracovať na svojich projektoch. Pracovné prostredie zabezpečím, stačí ak sa dostavíte na miesto a môžete pracovať.

Každý bude pracovať na vlastnom projekte podľa konceptu, ktorý som osobne vybral. 

  • Video lekcie v slovenskom jazyku kde rozoberiem technické pozadie danej lekcie a ukážem v praxi

  • Celkovo 12 lekcií

  • Venujem vám svoj čas počas celej dĺžky kurzu, teda podpora 24/7

  • Zadarmo 2 knihy v anglictine pre prehlbenie vaších schopností v CG svete

  • Pracovné pohovory pre najšikovnejších absolventov kurzu

Projekt

Každý študent si vyberie koncept na svoj projekt a jeho úlohou bude previesť tento koncept do života. Môžete si vybrať, či koncept chcete spracovať ako static render, animáciu, alebo ako real-time scénu do Unity, či Unreal. 

Budeme sa venovať interiéru ako na konceptoch, ktoré vidíš okolo. Ponúknem vám koncepty na výber z ktorých si môžeš vybrať, takisto ale môžeš prísť s vlastným návrhom na environment ak ti nebude vyhovovať ani jeden z ponúknutých.

Dôležité je, aby ste zvládli tvorbu komplexnej scény, od modelovania, až po finálny výstup. Kurz vás prevedie všetkými fázami tvorby. 

Concept art by Christoffer Loveus
Concept art by Young Ha Kim
Concept art by Soheil Danesh
Concept art by Alexey Pyatov
Concept art by Leroy Steinmann

Exkluzívne spolupráce

Studio 727

Štúdio 727, založené v roku 1997 patrí medzi najúspešnejšie slovenské post-produkčné štúdia na slovensku. Som rád že vám môžem ponúknuť exkluzívnu in-house ukážku ich technológií.

Počas kurzu zaobstaráme exkluzívne scany a spolu sa naučíme efektivínu retopológiu v praxi.

Ako bonus si urobíme prednášku priamo v Štúdiu 727, kde bude mať každý možnosť Full Body Scanu samého seba, s prednáškou od CEO Štúdia 727 - Ing. Ladislav Dedík, ArtD. Vašou úlohou bude úspešné retopo a retušovanie do podoby finálneho assetu.

Ak všetky zadané úlohy úspešne zvládnete, budete pozvaní na pracovný pohovor do Štúdia 727.

Ateliér VFX VŠMU

osobná konzultácia s vedúcim katedry AVFX

Pre všetkých, ktorý absolvujú kurz bude možnosť prehliadky Ateliéru Vizuálnych efektov na pôde VŠMU v Bratislave. Takisto súčasťou prehliadky bude stretnutie s prof. Mgr. Ľudovít Labík ArtD. a možnosť osobnej konzultácie pre záujemcov o štúdium VFX na Slovensku.

2017_kapustnica_02_005

Pozri si detailný rozpis všetkých lekcií

Digital Lighting and Rendering

Learn the fine art and craft of digital lighting and rendering from an experienced pro whose lighting work you’ve seen in blockbuster films such as Monsters University, Toy Story 3, Up, WALL-E, Ratatouille, and The Incredibles. 

Táto kniha je dôležitá pre váš rast ako CG grafika. Odporúčam všetkým začiatočníkom, ale aj pokročilým - pre prehĺbenie vedomostí v 3D grafike, prečítať si túto knihu.

Dozviete sa správne názvoslovie, ale hlavne to, ako preniesť svietenie z filmovacieho pľacu do 3D scény. 

Production Pipeline Fundamentals for Film and Games

Walk through the foundational layers of the production pipeline, including IT infrastructure, software development practices and deployment policies, asset management, shot management, and rendering management. 

Túto knihu oceníte hlavne neskôr počas svojej praxe. Vedie ku komplexnému pochopeniu práce v štúdiu, ale hovorí aj o správe vlastných projektov.

Výborne ukazuje dôležitosť naming conventions a ich silné využitie v komplexnejších pipeline -ách.

Ak máte záujem, vyplňte nezáväznú prihlášku